Plot s kamenou podezdívkou Dlažba - kostky Fasádní obklad kamenem Plot cihlový Zámková dlažba Ploty

Obklady z přírodního kamene

Fasády, obklady, sokly, ploty a interiéry, ve spojení s pojmem kámen se stávají synonymem pro atraktivní vzhled, stabilitu a dlouhověkost. V odvětví architektury vytváří kámen, jako použitý materiál v exteriéru a interiéru, největší trend této doby. Především pokud se jedná o přírodní kámen.

Má spoustu druhů, tvarů, barev a struktur, které z každého dělají originál. A jako takový si zaslouží velkou pozornost architektů i stavebníků. Kamenné prvky mohou tvořit charakteristický rys celé stavby, tak ji v určitých detailech  mají pouze dotvářet a podtrhovat. Jedna z velkých výhod aplikací kamenného obkladu je, že vytváří druhotnou izolační vrstvu pro danou fasádu, tudíž získává lepší tepelné vlastnosti.

Další výhodou je možnost aplikace ve spojitosti s izolantem, jako je polystyren, nebo minerální vata, tudíž tvoří kompletní zateplovací systém fasád, bez nutnosti použití fasádní omítky. Uplatnění kamene je jak v exteriéru, tak i  mnoha interiérech, kde tvoří jedinečný vzhled a design.

Na naše stavby dodáváme přírodní kámen od prověřených dodavatelů a přímých dovozců z celého světa a vždy dbáme na jakost a kvalitu dodávaného materiálu.

Ve stálé nabídce máme: Tufu, vápenec, mramor, diorit migmanit, kvarcit, pískovec, rulu, břidlici a další druhy přírodního kamene vhodného k obkládání v interiéru i exteriéru.

 

© Kámen Štědrý 2012
Administrace